ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 9018494
*
nr 901 8494
Pigtittare
Björk, höjd: 71
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2014
kl 19:29:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 08:54:45
1
100 kr
30/6 12:38:48
1
250 kr
30/6 18:24:27
2
150 kr
30/6 18:25:26
2
250 kr
30/6 19:22:58
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Pigtittare
nr 901 8494
Pigtittare
Björk, höjd: 71
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 08:54:45 | 1 | 100 kr |
30/6 12:38:48 | 1 | 250 kr |
30/6 18:24:27 | 2 | 150 kr |
30/6 18:25:26 | 2 | 250 kr |
30/6 19:22:58 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14